Dlaczego powinieneś mieć stronę internetową?

szalony lemur - logo

Dlaczego powinieneś mieć stronę internetową?

Dynamiczny rozwój nowych technologii przyczynia się do przenoszenia działań do Internetu. Aktywnie korzysta z niego ponad 25 milionów Polaków. Internet to podstawowe medium wyszukiwania wszelkich informacji. Strony internetowe przynoszą szereg korzyści. Zalety wynikające z posiadania strony internetowej widzą przede wszystkim firmy, ale i wszyscy ci, którzy chcą zareklamować swoje usługi, umiejętności lub chcą podzielić się wiedzą. Czy w dzisiejszych czasach prowadząc biznes, można pozwolić sobie na brak strony internetowej? Zdecydowanie nie. Poniżej przedstawiamy powody, dla których każdy biznes powinien posiadać stronę internetową.

Strona www to najlepsza reklama

Strona internetowa jest najlepszą formą reklamy. W odróżnieniu od tradycyjnych reklam, w stylu ulotek, reklam w prasie czy w telewizji, ma wiele możliwości. Dostępu do tak dużej liczby odbiorców (cały Internet) nie jest w stanie zagwarantować żadna inna reklama. Dzięki globalnemu zasięgowi możliwości naszej reklamy w Internecie, prezentacji oferty, firmy, produktów są nieograniczone. W końcu niemal każdy z nas korzysta z Internetu na co dzień.

Twój biznes jest widoczny w sieci

Codziennie używamy Internetu do wyszukiwania informacji, a strona internetowa pozwala znaleźć w nim Twoją firmę. Witryny internetowe umożliwiają znalezienie interesującej nas firmy, zapoznanie się z jej usługami oraz danymi kontaktowymi.

Sprecyzowane cele biznesowe

Tworząc stronę internetową musimy dokładnie przemyśleć, jak chcemy zaprezentować wizerunek firmy. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprecyzować cele biznesowe, jakie przyświecają Twojemu biznesowi oraz dotrzeć do grupy potencjalnych klientów.

Globalny dostęp do klientów

Zasięg strony internetowej jest ogromny – nie ogranicza Cię lokalizacja. Posiadając stronę internetową jesteś w stanie dotrzeć do klientów oraz partnerów biznesowych na całym świecie. Prowadząc lokalny biznes możesz w łatwy sposób dotrzeć do klientów w całej Polsce, a nawet i na świecie. Jedyne, co powinieneś uwzględnić na swojej stronie internetowej, to dodatkowe wersje językowe.

Większa wiarygodność

Posiadanie strony internetowej sprawia, że potencjalni klienci postrzegają firmę jako bardziej profesjonalną. Internet zapewnia nam możliwość weryfikacji firmy. Klienci często przed rozpoczęciem współpracy sprawdzają stronę internetową firmy oraz opinie o niej. Wizerunek firmy w Internecie jest bardzo ważny, ponieważ klienci chcą wiedzieć, z kim mają do czynienia. Jeżeli firma ma ładną i dobrze wykonaną stronę internetową, mamy do niej większe zaufanie i chętniej skorzystamy z jej usług.

Lepszy kontakt

Strona www to wizytówka Twojej firmy w Internecie. To, jak wygląda i jak jest zrobiona, wiele mówi o Twoim biznesie. Dzięki danym kontaktowym umieszczonym na stronie odwiedzający łatwo może znaleźć kontakt do Ciebie lub do konkretnego działu, który rozwiąże jego problem. Na stronie

internetowej można również umieścić formularz kontaktowy, czat, Messengera, WhatsApp’a oraz wiele innych możliwości kontaktu.

Prezentacja oferty i usługi

Strona internetowa powinna przynosić zyski. W tym celu trzeba ją odpowiednio zaprojektować oraz zaprezentować na niej Twoją ofertę czy też produkty, które sprzedajesz. Dzięki dobrym opisom usług i produktów jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na zaprezentowanie oferty firmy indywidualnie każdemu klientowi. Dzięki temu zyskujemy czas i pieniądze. Dobrze zrobiona strona internetowa ściągnie do Twojej firmy nowych klientów.

Dostępna 24h na dobę

Stronę internetową możesz potraktować jak dodatkowego wirtualnego pracownika, który jest cały czas dostępny i pracuje dla Ciebie, kiedy śpisz. Ten pracownik nie ma urlopów, nie obchodzi świąt, jest stale dostępny i obsługuje Twoich klientów we dnie i w nocy, prezentując ofertę Twojej firmy. Ile razy sam po nocach szukałeś usług lub produktów, których potrzebowałeś? Mechaników, dentystów, firm budowlanych, mieszkań na sprzedaż i wiele, wiele więcej najróżniejszych rzeczy…

Analiza

Strona internetowa dzięki dodatkowym narzędziom takim jak Google Analytics pozwala analizować, kto, skąd, kiedy i jak na nią trafił. Jesteś w stanie dowiedzieć się czegoś więcej o potencjalnych klientach. Możesz również wprowadzić system ocen i opinii swoich produktów, który pewnie zauważyłeś już w wielu sklepach internetowych.

Podsumowanie

Strony internetowe dają możliwość dotarcia do nowych klientów oraz poprawiają komunikację z obecnymi. Porządnie zrobiona strona internetowa może przyczynić się do wzrostu obrotów w firmie oraz zredukować koszty reklamy. Najważniejsze to uświadomić sobie, że konkurencja już aktywnie działa w Internecie i zdobywa nowych klientów. Obecność firmy sieci jest już niemal obowiązkowa. Na świecie są już prawie 2 miliardy stron internetowych i ta liczba ciągle rośnie. Każdego dnia kolejne firmy wkraczają do Internetu, zakładając swoje strony internetowe lub modyfikując obecne, by dostosować je do najnowszych standardów. Rynek ciągle się rozwija, więc nie zostawaj w tyle i pokaż swoją firmę w Internecie. Już samo założenie strony internetowej może być znaczną przewagą nad konkurencją. Zapewniamy, że warto. 🙂

Plusem stworzenia strony internetowej jest również to, że możesz ją wrzucić w koszty prowadzenia działalności. 🙂

Jeśli spodobał Ci się nasz wpis, wesprzyj nas jego udostępnieniem lub napisz komentarz. 🙂

Inne posty

Szalony lemur - logo lemura
Szalony lemur - logo lemura
Szalony lemur - logo lemura