Twoja firma w Internecie, czyli gdzie?

szalony lemur - logo

Ostatnio wiele mówi się o przenoszeniu biznesu do Internetu. Pandemia koronawirusa sprawiła, że rynek od nowa rozdaje karty. Założenia i metody działania w firmach ulegają weryfikacji, a wiele z nich przechodzi ciężką próbę.

Nie od dziś też wiadomo, że obecność w Internecie może być potężną dźwignią marketingową. Klienci coraz częściej sięgają po wyszukiwarkę Google, szukając rozwiązania nawet trywialnych problemów. I znajdują odpowiedzi u tych, którzy ośmielili się pokazać.

Ci, którzy decyzję o pokazaniu firmy w Internecie wciąż odkładają na później, mogą tracić klientów na rzecz przedsiębiorców, którzy podają choćby godziny otwarcia swojego lokalu. Jeśli mamy do wyboru dwie piekarnie, to w większości przypadków wybierzemy tę, o której wiemy, że na pewno jest otwarta. A kiedy chcemy kupić tort, z miłą chęcią poczytamy opinie innych tortożerców, by wybrać ciasto spełniające nasze wymagania.

Jak pokazać firmę w Internecie?

Własna strona www. Swoje miejsce w sieci z pewnością dodaje firmie kilka punktów do profesjonalizmu. To tutaj możesz pokazać się światu tak, jak chcesz (pamiętaj, że Ekipa Szalonego Lemura Ci w tym pomoże). Na własnej stronie łatwo pokażesz, co dobrego robisz i co oferujesz klientom. Możesz prowadzić blog i dzielić się unikalnymi treściami, a dzięki temu budować zaufanie do swojej marki.

Google Moja Firma. To miejsce, od którego warto zacząć internetowe podboje. Profil firmy jest darmowy, a jego główną zaletą jest to, że to Ty decydujesz, jakie informacje o Twojej firmie będą wyświetlać się w wyszukiwarce i Mapach Google.

Obraz człowieka poszukującego szewca czy hydraulika na ulicach miast jest coraz rzadszy. Wszyscy z chęcią sięgamy po smartfona, by znaleźć fryzjera lub restaurację odpowiednią na wieczór – dzięki Google Moja Firma widzimy od razu lokale na mapie i mamy podgląd na ich recenzje.

Profile w mediach społecznościowych. Facebook to w 2020 roku ciągle numer 1 wśród portali społecznościowych pod względem liczby użytkowników. Jeśli wiesz, że Twoi klienci z niego korzystają, to może warto wykorzystać ten potencjał i założyć fanpage dla swojej firmy? To świetne miejsce do pokazywania swoich produktów i utrzymywania kontaktu z sympatykami marki. Dzięki fanpage’owi będziesz mieć stały kontakt z klientami i łatwiej dowiesz się, czego potrzebują – przecież możesz nawet wprost pytać, z jakimi problemami aktualnie się borykają i na tej podstawie tworzyć ofertę.

Bardziej biznesową wersją Facebooka jest LinkedIn, czyli portal, na którym królują relacje zawodowo-biznesowe. Jeśli działasz głównie w B2B, to może być dobre miejsce na pokazanie swoich produktów i usług.

W branżach kreatywnych, w których podstawą promowania firmy są piękne zdjęcia, świetnie sprawdzają się konta na Instagramie lub Pintereście.

Dzięki profilom w mediach społecznościowych jesteś na bieżąco z problemami Twoich klientów, możesz dopasować i dopracować ofertę oraz budować walutę przyszłości – zaufanie.

Pomocny Lemur

Wiemy, że nie każdy odnajduje się w meandrach internetowych działań. Właśnie z tego powodu przygotowaliśmy cykl konkursów i promocji, w których będziecie mogli zdobyć produkty i usługi pomagające zaistnieć w sieci. Obserwujcie naszą stronę i fanpage na Facebooku, niebawem rusza pierwsza runda. Bądźcie czujni!

Inne posty

Szalony lemur - logo lemura
Szalony lemur - logo lemura
Szalony lemur - logo lemura