Czy musisz być pisarzem, by mieć dobre teksty na stronie?

szalony lemur - logo

Wiesz już, że potrzebujesz strony internetowej. Chcesz pokazać światu swój biznes, poinformować klientów, jak możesz im pomóc i zyskać tym samym rozpoznawalność na rynku i w branży. Szukasz materiałów na stronę, wybierasz zdjęcia i kolory, zastanawiasz się nad prowadzeniem firmowego bloga…

Jesteś specjalistą w swojej dziedzinie. Możesz godzinami opowiadać o dostępnych u Ciebie produktach lub usługach. Czy to jednak wystarczy, by zainteresować nowych klientów, którzy widzą Twoją stronę internetową po raz pierwszy? W tej kwestii warto skorzystać z pomocy kogoś, kto zna się na pisaniu – tak jak Ty znasz się na swojej branży.

Dlaczego nie każdy tekst jest korzystny dla Twojej strony?

Od czego zaczniesz, kiedy chcesz komuś opowiedzieć, czym się zajmujesz? Już wiesz? Teraz wyobraź sobie, że po kilku sekundach Twojej wypowiedzi ten ktoś dosłownie w połowie zdania odwraca się i odchodzi. Ot tak, bez słowa.

Tak mniej więcej wygląda większość naszych wizyt na stronach, których treści nie zostały dopasowane do komunikacji internetowej. Otwierasz, patrzysz 3-4 sekundy i jeśli nie trafiłeś na nic interesującego, zamykasz. Właśnie dlatego przygotowanie odpowiednich treści na stronę jest tak ważne.

SEO – co to takiego?

Słownikowe definicje pewnie niewiele Cię interesują, liczy się praktyka. Z Twojego punktu widzenia SEO to taki sposób przygotowania zarówno całej strony, jak i wszystkich treści, by klient łatwiej mógł znaleźć kontakt do Ciebie, kiedy potrzebuje Twojego produktu lub usługi. Teksty pisane zgodnie z zasadami SEO wpływają na to, jak wysoko w wyszukiwarce pojawi się link do Twojej strony. By dobrze przygotować takie treści, musisz przede wszystkim wiedzieć, czego szuka i potrzebuje Twój idealny klient. Jeśli sprzedajesz młotki, nie wystarczy, że napiszesz na stronie „sprzedaję młotki”, bo Twój odbiorca zwykle nie szuka młotka. On chce wbić gwóźdź. 🙂

Liczy się wartość

Ludzie z reguły są egocentrykami i lubią czytać o sobie. Warto to wykorzystać i w tekstach na stronie zastosować język korzyści. Zakładamy, że ktoś, kto trafi na Twoją stronę, ma do rozwiązania pewien problem. Czy będzie wtedy zainteresowany informacjami, od kiedy istnieje Twoja firma i ile statuetek zdobyła? Raczej nie. W głównym przekazie lepiej skupić się na kliencie i przede wszystkim na jego problemie: pokazać, jakie mamy dla niego rozwiązanie, jak będzie wyglądało jego życie po zakupie produktu czy skorzystaniu z usługi. Jeśli będzie chciał dowiedzieć się o Tobie więcej, z pewnością sam zajrzy do odpowiedniej zakładki na stronie.

Lemur pisze dla Ciebie – promocja na lipiec

Nasi specjaliści zajmą się kompleksowo Twoją stroną, ale o tym na pewno już wiesz. Dziś przychodzimy z wiadomością o promocji, w której do końca lipca do zamówionej strony internetowej dostaniesz gratis teksty przygotowane przez copywritera. Wystarczy, że przed końcem miesiąca dostarczysz nam materiały potrzebne do zrobienia strony, a treści do 3000 znaków trafią w dobre ręce.

Inne posty

Szalony lemur - logo lemura
Szalony lemur - logo lemura
Szalony lemur - logo lemura