Twoja strona w Internecie – od czego zacząć?

szalony lemur - logo

Twoja strona w Internecie – od czego zacząć?

Jeśli już wiesz, że chcesz mieć swoją stronę w Internecie, to przyjmij nasze gratulacje i witaj w świecie on-line! Decyzja to pierwszy krok do zaistnienia w sieci. W całej reszcie możesz liczyć na wsparcie Ekipy Szalonego Lemura. 🙂 Jeśli jeszcze się wahasz, zobacz nasz artykuł Dlaczego powinieneś mieć stronę internetową.

Po pierwsze: nie panikuj

Nawet jeśli nie uważasz się za człowieka „technicznego” i kompletnie nie wiesz, od czego zacząć, nie stresuj się. Każdy z nas kiedyś zaczynał, a przecież powszechnie wiadomo, że nie od razu Rzym zbudowano. Teoretycznie można postawić stronę w ciągu jednej nocy, jednak my polecamy bardziej przemyślane działania. Nie martw się, krok po kroku poprowadzimy Cię przez cały proces tworzenia Twojego miejsca w sieci.

Po drugie: domena, Twój internetowy szyld

By klienci mogli Cię odnaleźć w Internecie, potrzebujesz domeny, czyli nazwy, którą użytkownicy będą wpisywać w pasek adresu w przeglądarce. Jeśli nie wiesz, jak ją wybrać, zajrzyj do naszego wpisu Jak wybrać nazwę domeny.

Kiedy już znajdziesz tę swoją wymarzoną (domenę), musisz sprawdzić, czy jest wolna. 🙂 Strona: https://www.ovh.pl/domeny/ powie Ci, czy poszukiwana domena jest singlem gotowym do romansu. Jeśli tak, nic nie stoi na przeszkodzie Waszego długoletniego związku – możesz ją zarejestrować. Pamiętaj jednak o rocznicach, są bardzo ważne! Odnowienie domeny następuje zwykle co roku, choć u niektórych rejestratorów można wykupić plan kilkuletni i zapłacić np. za 5 lat z góry.

Rejestracja domeny to nic trudnego. Jeśli jednak zlecisz to komuś, dopilnuj, byś rzeczywiście był właścicielem domeny – Ty albo Twoja firma.

Po trzecie: hosting, czyli mieszkanie dla strony

Kiedy masz już domenę, czas zająć się samą stroną internetową. Rozplanowanie zakładek, napisanie treści, zrobienie zdjęć… To czasem mnóstwo pracy. Warto się przy tym postarać, w końcu robisz to dla siebie i swojej firmy.

Równolegle powinieneś pomyśleć o hostingu, czyli serwerze, gdzie gotowa strona zostanie umieszczona. Na rynku jest wiele firm oferujących taką usługę. Zwróć uwagę, by wybrany hosting odpowiadał potrzebom Twojej strony.

Dobry hosting to gwarancja odpowiednich parametrów technicznych, które mają wpływ np. na prędkość działania strony oraz jej bezpieczeństwo. To także pomocna obsługa, która odpowie na Twoje pytania i zareaguje, kiedy pojawi się jakiś problem.

Na koniec zadbaj, by strona była zabezpieczona certyfikatem SSL, szczególnie kiedy prowadzisz sklep e-commerce lub w inny sposób zbierasz dane klientów.

Na deser: promocja! Domena i hosting gratis na cały rok

Lubisz wygodę i proste rozwiązania? Jeśli tak, z pewnością spodoba Ci się promocja na sierpień! Do strony internetowej dorzucamy zupełnie bezpłatnie domenę i hosting na cały rok. Już nie musisz sprawdzać i zastanawiać się, gdzie będzie lepiej lub taniej, bo Ekipa Szalonego Lemura zadba o wszystkie techniczne zawiłości. A Ty w tym czasie możesz popuścić wodze fantazji i wymarzyć sobie najpiękniejszą stronę internetową dla Twojego biznesu. 🙂

Inne posty

Szalony lemur - logo lemura
Szalony lemur - logo lemura
Szalony lemur - logo lemura