Język korzyści w Internecie

szalony lemur - logo

Język korzyści w Internecie

Jest kilka powodów, dla których firmy zakładają w Internecie swoje strony www. Wśród nich przoduje argument o możliwości pokazania światu własnych produktów lub usług. To kamień milowy w drodze do sprzedaży – by coś kupić, klient musi najpierw dowiedzieć się, że dana rzecz jest dostępna. Sklepy internetowe pojawiają się w sieci jak grzyby po deszczu.

Sklep internetowy to nie tylko zdjęcia

Mówi się, że kupujemy głównie oczami. Atrakcyjny wygląd produktu lub jego opakowanie to prosta droga do sukcesu sprzedaży. W sklepie internetowym warto zadbać nie tylko o profesjonalne zdjęcia, ale także o wyjątkowe opisy produktów. Oprócz tego, że klienci szukają dodatkowych informacji o rzeczach, które chcą nabyć, zwróć uwagę także na kwestię wyszukiwarek.

Jeśli w sklepie będą same zdjęcia, to skąd wyszukiwarka będzie wiedzieć, czy szukana przez klientkę sukienka w kwiaty jest do kupienia właśnie na Twojej stronie internetowej?

Do tego właśnie potrzebny jest odpowiedni opis produktu, zgodny z zasadami SEO. Więcej o SEO poczytasz tutaj: https://szalonylemur.com/pomocny-lemur/czy-musisz-byc-pisarzem-by-miec-dobre-teksty-na-stronie/

Cechy czy zalety?

W zależności od rodzaju produktu wiele informacji można wyczytać ze zdjęcia. Ubrania zwykle pokazujemy na modelach, by klient od razu wiedział, jak prawdopodobnie będzie wyglądał np. w nowych spodniach. W branży wnętrzarskiej popularne są wizualizacje lub zdjęcia przykładowych realizacji.

Załóżmy, że chcesz sprzedawać rolety okienne. Samo zdjęcie czy wizualizacja nie dostarczy klientowi wszystkich informacji niezbędnych do zakupu – powinieneś opisać jego cechy: wymiary, metodę montażu itd. Czy na tym jednak kończy się opis produktu?

Warto od cech przejść do zalet. Skuteczne sprzedażowo opisy produktów to nie tylko suche fakty. Stalowy kolor rolety możesz przedstawić jako elegancki i pasujący do każdego nowoczesnego wnętrza.

Język korzyści w sklepach internetowych

W prezentowaniu produktów słowami pomaga stosowanie języka korzyści, czyli opowiedzenie klientowi nie tylko o zaletach, ale również towarzyszących zakupowi zmianach na lepsze.

Roleta okienna w stalowym kolorze idealnie wpasuje się w nowoczesny wystrój salonu. Opuszczony materiał równomiernie zatrzyma światło, a neutralna barwa nie zniekształci kolorów na ekranie telewizora – ta roleta to punkt obowiązkowy, jeśli jesteś fanem kina domowego. To także świetny wybór do sypialni, kiedy lubisz rano pospać – poranne promienie słońca zostaną na zewnątrz, byś mógł komfortowo odpocząć.

Język korzyści to nieustanne wczuwanie się w sytuację klienta i rozpoznawanie powodów, dla których ten konkretny człowiek decyduje się na zakup. Ktoś może potrzebować rolety, bo latem słońce budzi go wczesnym rankiem, a ktoś inny chce chronić swoją prywatność i zapobiec wieczornym sąsiedzkim spojrzeniom w okna. To ważne, by w opisie produktu pokazać rozwiązania tych problemów – skuteczne i łatwe do osiągnięcia.

Lemur znów pisze dla Ciebie

Stworzenie sklepu internetowego to nie lada wyzwanie, dlatego przychodzimy z pomocą. Jeśli do końca września zdecydujesz się na współpracę z nami i zamówisz stronę internetową, nasz lemurowy copywriter przygotuje specjalnie dla Ciebie teksty do 3000 znaków zupełnie bezpłatnie. Może to szalone, ale wiemy, że każdy lubi gratisy! O czym więc będziemy mogli dla Ciebie napisać?

Inne posty

Szalony lemur - logo lemura
Szalony lemur - logo lemura
Szalony lemur - logo lemura