Płatny motyw, a nie darmowy – dlaczego warto i czym się kierować podczas zakupu?

szalony lemur - logo

Płatny motyw WordPress dla naszej strony, jego wybór i kupno to nie lada orzech do zgryzienia. Na rynku w sprzedaży mamy ich wiele, który wybrać? Czy będzie on odpowiedni dla mnie? Twórcy takich motywów, prześcigają się w ich tworzeniu, ukazują na witrynach sprzedażowych coraz nowsze elementy swoich dzieł, ładne grafiki by przyciągnąć potencjalnego klienta. Jednak jak pośród morza motywów wybrać prawdziwą perełkę? A może pójść na łatwiznę I wybrać darmowy? 

Dlaczego nie darmowy? 

Na dużej ilości forach, często osoby polecają motywy darmowe. Dlatego, że używały “tego jednego -IDEALNEGO” na pewno dla nas będzie także super opcją. A do tego słowa, kuszące każdego – MOTYW DARMOWY. Wszystko jakby idealne, lecz nie bylibyśmy sobą, by nie zapytać się: Czy na pewno?

Motywy darmowe fakt są darmowe, często posiadają dużo opcji (lecz nie zawsze – wygląd tzw. “demówek” – wersji demonstracyjnych) przedstawia idealny układ. Szablon dopasowuje się do wersji strony na smartfony – cudownie. Więc gdzie haczyk? Często duża ilość opcji , jest faktycznie dostępna, lecz w ograniczonej ilość, ale za “symboliczną” opłatą, dostaniemy lepszą wersję, właśnie taką, którą widzieliśmy na demo. Niektóre elementy z gotowego motywu, nie można edytować, jak stopka, w której widnieje autor szablonu. Edytor wizualny motywu, jest prawdziwą zmorą czasu i naszych nerwów. Lecz jeśli chodzi już o samych autorów, poza chwaleniem się motywem, nie można powiedzieć tego samego o ich wsparciu, dla użytkowników ich dziecka, ponieważ te opcje, często, żeby nie powiedzieć prawie zawsze – nie ma. 

To tylko kilka pozycji, wartych przemyślenia, czy warto inwestować w motywy darmowe, czy jednak warto raz a porządnie znaleźć motyw płatny. Lecz nie bójcie się, nie pozostawimy Was samym sobie w tej drodze. Pomożemy Wam, czytajcie dalej 🙂

Gdzie kupić?

Wiele osób, nie zastanawia się nad tym faktem. Wchodzą w wyszukiwarkę, wyszukują motyw, który odpowiada ich potrzebom, przenoszą się na stronę sklepową , kupują, wgrywają i jest! Nasz własny osobisty motyw, a jeszcze ile zaoszczędzonego czasu. Jednak to nie było takie trudne. To prawda,  kupno motywu jest prostą sprawą, lecz należy pamiętać o drugiej stronie medalu.

Pamiętajmy o tym, że przy kupnie motywu, podajemy dane osobowe, które są dla nas bezcenne. Jeśli dostaną się w niepowołane ręce, strach pomyśleć, jak mogą zostać wykorzystane. Dlatego wybierajmy sklepy internetowe, które są najbardziej popularne. Poczytajmy na forach, które są najbardziej opłacalne. Czy ktoś nie miał problemu z transakcją pieniężną, jak I dostarczeniem motywu. Dobrych sklepów jest na pewno kilka jak nie kilkanaście. Bądźmy ostrożni, nie kupujmy na oślep.

Z naszej strony, jako jeden z wiodących I najpopularniejszych sklepów, w których możemy nabyć nasz wymarzony motyw jest:

https://themeforest.net/ 

Szalony Lemur Themeforest

 

Nie jest to żadna płatna promocja, tylko nasza subiektywna ocena. Zakup szablonu jak I założenie konta jest banalnie prosty. Znajduje się w nim masę motywów, i nie tylko. Wiele firm zaufało temu portalowi, zamieszczają tam swoje produkty, które nie ukrywamy podziwu sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Oczywiście nie jest to jedyny sklep, lecz my korzystamy z niego I nigdy nie mieliśmy żadnych problemów z obsługą czy samym procesem zakupu.

Jaki motyw?

Tutaj będziemy musieli na dłuższą chwilę złapać oddech, przemyśleć, który będzie naszym No.1. Nie ukrywamy, jest to sprawa dla każdego priorytetowa, lecz także bardzo trudna. Jest parę aspektów, które należy wziąć pod uwagę. Nie samą ceną należy się kierować, która zwykle wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu dolarów.

  1. Przeznaczenie

Chcesz założyć swój własny sklep? Strona wizytówka? Zastanów się dobrze, czego potrzebujesz. Jakie elementy są kluczowe dla Twojej strony. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem takich platform, warto wyszukać najbardziej zbliżone szablony dla naszego wyobrażenia, których elementy są dla nas odpowiednie, skracają drogę do ukończenia strony w szybszym czasie, np. Potrzebujesz kalendarza? Znajdź taki szablon, który już ma taką opcję. Karuzela sprzedaży produktów, jest? Produkt jest warty rozważenia.

  1. Popularność

Jeśli rodzice od zawsze mówili Ci, nie idź tam gdzie tłum kieruje swój wzrok. Tym razem takie sformułowanie musisz przekreślić grubą kreską. Wszakże , popularność dostępnego produktu, na dobrych portalach sprzedażowych, świadczy także o jego jakości. Dobre komentarze, prawie każda osoba ocenia go na 5 gwiazdek. Brawo, może brać ten szablon pod uwagę.

  1. Edycja

Jeden z kluczowych aspektów każdego motywu. Każdy z nas ceni w życiu czas. Nikt nie chce wyrywać sobie włosów z głowy, główkując, jak zrobić kolejny post, czy zmienić kolor czcionki, gdy motyw do edycji okaże się nieodpowiedni. Uwierz nam, ta opcja jest priorytetem. Znamy motywy tańsze, droższe I cena często nie idzie w parze z jakością wypuszczonego produktu.

Więc w takim razie co muszę zrobić by wiedzieć , choć po części, czy dany motyw jest przyjazny dla jego administratora, a nie jedynie dla oka użytkownika. 

Jest parę aspektów, które mogą pomóc w odhaczeniu głosów “za”. Przede wszystkim, czy dany motyw korzysta z popularnych wtyczek do edycji treści, których aktualizacje są częste I jest stabilny na wielu platformach. A takimi edytorami są:

WPBakery

Szalony Lemur WPBakery

 

Prosty edytor, który ma rzeszę zwolenników, powstaje co rusz wiele jego modyfikacji czy dodatków, które pozwalają mówić o nim jako o prawdziwym kombajnie. Prosty I intuicyjny. Jest to jednak edytor płatny. Dlatego warto kupić szablon wraz z licencją na ten edytor.

Revolution Slider

Szalony Lemur Revolution Slider

 

Potrzebujesz efektownego slidera? Dodatkowo takiego, w którym łatwo wprowadzić zmiany? Zastanów się, czy ta wtyczka nie jest niezbędna dla Ciebie. Edycja, jest dość prosta, możliwości jego ogromne. A radość z pięknego slidera, z efektownymi przejściami pomiędzy slajdami, bezcenna. 

  1. Dodatki

Jeśli zastanowimy się nad powyższymi problemami wyboru motywu, grono odpowiednich na pewno zmniejszy się, aniżeli byliśmy na początkowym etapie “niewiedzy”. Lecz jeśli nadal, wybór jest zbyt duży. Należy przejrzeć dokładniej specyfikację każdego z rozważanych motywów. Czy zawierają wsparcie autorów przez długi okres czasu? Jakie gotowe elementy do wdrożenia posiadają? Czy jest dużo wersji wyglądu tej samej strony,? Częstotliwość aktualizacji jest duża? Autorzy motywów uczestniczą w życiu codziennym, pomagają swoim klientom na forum?

Pytań I rozważań może być mnóstwo.

Polecane płatne szablony:

Betheme – Posiada edytow WPBakery jak i autorski edytor od autora. Jego edycja jest prosta I intuicyjna. Motyw lekki, wersji demonstracyjnych jest ogromna ilość każdy znajdzie coś dla siebie.

szalony lemur betheme

 

JupiterX – Prawdziwy kombajn wśród szablonów, zawiera, dużo dodatków I predefiniowanych opcji. Wsparcie autorów, ogromne. Polecamy z czystym sumieniem

 

To tylko parę opcji, które powinny być przydatne Wam, jako naszym czytelnikom w sprawnym wyborze motywu. Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi wiele osób odetchnie z ulgą. A poziom kompetencji I zdroworozsądkowego podejścia urośnie.

Jeśli macie pytania piszcie na : [email protected]. Lubicie naszą stronę, wiedza , którą Wam dajemy jest wartościowa? Odwdzięczcie się polubieniem naszej strony na Facebooku: https://www.facebook.com/szalonylemur/ 

Do zobaczenia wkrótce 🙂

Inne posty

Szalony lemur - logo lemura
Szalony lemur - logo lemura
Szalony lemur - logo lemura